انتخاب کابینتی متناسب با آشپزخانه می تونه کار آسونی باشه!

بیایید با آن رو به رو بشویم، می دانیم که انتخاب یک کابینت مناسب برای آشپزخانه تصمیم سختی است زیرا کابینت ها گران هستند و در واقع می توانند با زیبایی خود فضا را تحت تاثیر قرار دهند. آن ها قادرند هم ظاهر فضا را به خوبی جلوه دهند و هم در عین حال...

0 128

انتخاب کابینتی متناسب با آشپزخانه می تونه کار آسونی باشه!

بیایید با آن رو به رو بشویم، می دانیم که انتخاب یک کابینت مناسب برای آشپزخانه تصمیم سختی است زیرا کابینت ها گران هستند و در واقع می توانند با زیبایی خود فضا را تحت تاثیر قرار دهند. آن ها قادرند هم ظاهر فضا را به خوبی جلوه دهند و هم در عین حال کاربردی باشند. چیزی که از همه بیشتر چالش برانگیز است این است که نه قیمت و نه ظاهر دلیل بر مناسب بودن آن کابینت برای فضا نیست. دلیل آن این است که مد همیشه در حال تغییر است و مصالح و روش های جدیدی در ساخت و ساز وجود دارد که دارای ویژگی هایی با کیفیت عالی هستند. در اینجا می خواهیم با هم نگاهی بیندازیم به برخی از نکات زیر که موجب رفع نگرانی شما در انتخاب کابینت می شود، با تغییراسیون همراه باشید.

عوامل زیادی بر انتخاب کابینت آشپزخانه تأثیرگذار است، سبک ها، مصالح، اندازه ها و قیمت های مختلفی در بازار وجود دارد که قبل از انتخاب آن ها باید تحقیقات زیادی انجام گیرد. مهمترین عامل بدیهی این است که کابینت ها اغلب بیش از 40% از هزینه ی آشپزخانه را شامل می شوند پس بیاید قدم به قدم با هم پیش ببریم:

اولویت های خود را لیست بندی کنید

بازار پر از ابزارهای شگفت انگیز با ویژگی های بسیار است. اما شما نیاز دارید تا بدانید واقعا قادر به پرداخت کدام هستید. در پایان روز تمامی کابینت ها یک هدف را دنبال می کنند و شما باید مشخص کنید که چه انتظاراتی از کابینت خود دارید. اولین چیزی که باید در نظر بگیریم، قیمت است: تا چه قیمتی مد نظرتان است و چقدر توان پرداخت دارید؟ چه میزان به فضای ذخیره احتیاج دارید؟ آیا کشوهای سوپری را ترجیح می دهید؟ پاسخ به تمامی این سوال ها تفاوت زیادی بین مصالح، اندازه، رنگ و دوام ایجاد می کند.

به طرح بندی فکر کنید

همیشه کل فضا را در نظر بگیرید مثلا وقتی به خرید مبلمان برای منزل فکر می کنید، ابتدا طرح بندی را در نظر بگیرید. هر قطعه ای که با سبک و دکور شما مطابقت داشته باشد اگر با طرح بندی کل فضا هماهنگ نباشد، بی فایده خواهد بود. بنابراین در ابتدا شما نیاز دارید تا یک تجزیه تحلیل کلی از فضای آشپزخانه خود داشته باشید سپس مطابق با آن کابینت های خود را انتخاب کنید. بخشی از این تجزیه تحلیل شامل این است که آیا فضای کافی برای انجام فعالیت ها و ذخیره سازی وجود دارد یا خیر، و اینکه هنگام انتخاب لوازم آشپزخانه نیز باید این را به یاد داشته باشید.

کدام باید در اولویت باشد؟ زیبایی یا کیفیت ؟

در حالیکه ظاهر زیبا می تواند قیمت کابینت را افزایش دهد، واقعا جای سوال است آیا شما باید مبلغ زیادی را صرف ظاهری زیبا بدون کارایی پرداخت کنید؟

تمام مجلات و کاتالوگ های طراحی داخلی که برند خاصی را معرفی می کنند، شما را راهنمایی می کنند تا انتخابی عالی به لحاظ ظاهر داشته باشید اما باید به کیفیت آن توجه کنید. یک بودجه ی محدود به شما اجازه نخواهد داد تا بهترین مصالح را انتخاب کنید، البته این بدین معنا نیست که شما باید قربانی کیفیت شوید، راه حل های شگفت انگیزی وجود دارد تا سال ها به دوام آن ها کمک کند.

طراحی و ساخت

دو روش اساسی در ساخت کابینت ها وجود دارد: با قاب و بدون قاب. کابینت های دارای قاب برای طراحی درب کابینت ها برنامه ریزی شده اند. از سویی دیگر کابینت های بدون قاب این ویژگی را ندارند، آن ها از لحاظ نازک کاری، نجاری و طرح بسیار ساده اند و به همین علت از فلز، پلاستیک و یا چوب ساخته شده اند. نازک کاری (در هر دو مورد) با تیر، میخ، چسب داغ و یا تکنیک چوبکاری خاص انجام می شود.

نقش سبک فعلی

انتخاب کابینت آشپزخانه به راه حل های پیشین طرح شما بستگی دارد. قاعده ساده است: کابینت های شما نباید خیلی با سایر فضاهای آشپزخانه تان متفاوت باشد، زیرا ممکن است بی ربط به نظر برسد. شما آزاد هستید تا سبک خود را انتخاب کنید، اما به توصیه های ما عمل کنید و برخی نکات اساسی را در نظر بگیرید. اگر برای پیدا کردن سبکی مناسب به مشکل برخورده اید، توصیه می کنیم از یک نمایشگاه دیدن فرمایید یا راهی ساده تر پیدا کردن راه حل در اینترنت است.  وقتی که تصمیم خود را بگیرید می توانید از راه حل های کم هزینه تر مانند نوع چوب، رنگ و یا الگوهای متنوع استفاده کنید.

چوب مهم ترین انتخاب است

 شما ممکن است که بخواهید انتخاب کنید چه نوع چوبی روی دیگری قرار گیرد اما در آخر این فضای آشپزخانه ی شما است که تصمیم خواهد گرفت.

شما باید انتخاب خود را بر اساس فضای آشپزخانه و وضعیت روشنایی آن تنظیم کنید (برای مثال کابینت های تیره آشپزخانه را کوچکتر نشان می دهند). یکی از بهترین راه حل ها ترکیت MDF با چوب درخت افرا برای کابینت های رنگی می باشد. در این صورت میزان خطر شکستگی به حداقل می رسد. از طرفی دیگر کابینت های رنگ شده می تواند از چوب درخت گیلاس و افرا و یا ترکیبی منحصر به فرد با چوب گردو باشد.می توانید برای مطالعه بیشتر به مطلب ایده های دکوراسیون اشپزخانه ای چوبی!  سری بزنید

فلزآلات

برای انتخاب فلز آلات بسیار دقت کنید و به یاد داشته باشید که آن ها جواهرات فضای شما هستند. چند چیز را قبل از خرید کابینت به یاد داشته باشید:

  • آن ها باید کاملا مناسب با در ها باشند و بسیار دقیق نصب شوند. پایه ها باید محکم باشند و چراغ های زیر کابینت را به خوبی نگه دارند.
  • در مورد کابینت ها، نیازی نیست کیفیت به قیمت بستگی داشته باشد. با یک بودجه ی متوسط هم شما می توانید کابینت های خود را سفارش دهید.
  • در مورد فضاهای مرده ی پشت کابینت چطور؟ آیا تا بحال به آن فکر کرده اید؟ گاهی این فضا کاملا پوشیده است. اما اگر پوشیده نباشد می توانید از آن برای ذخیره سازی استفاده کنید.

درب ها

سبک های متفاوتی متناسب با هر نوع سلیقه ای برای در ها وجود دارد. انتخاب های مختلفی از سنتی تا فوق مدرن وجود دارد. با این حال حواستان باشد هرچقدر تزئینات بیشتر شود هزینه بالاتر می رود و تمیز کردن آن ها نیز مشکل است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.