چگونه کابینت های قدیمی خود را نو کنیم؟

کابینت های خود را بدون اینکه عوض کنید، نو کنید، ممکن است بازسازی کابینت ها در یک آشپزخانه همیشه عملی و یا مقرون به صرفه نباشد ولی شاید...

0 12,470

چگونه کابینت های قدیمی خود را نو کنیم؟

کابینت های خود را بدون اینکه عوض کنید، نو کنید، ممکن است بازسازی کابینت ها در یک آشپزخانه همیشه عملی و یا مقرون به صرفه نباشد ولی شاید شما کابینت های خودتان را دوست داشته باشید و کابینت های شما فقط به در و یا رنگ جدید نیاز داشته باشند. بازسازی آن ها در این حالت بهترین راه حل است. اما چطور؟ با ما همراه باشید تا در تغییراسیون روش بازسازی کابینت را به شما آموزش دهیم.

پروژه: نو کردن و یا رنگ کردن کابینت های آشپزخانه

چرا نو کردن:  اگر کابینت های شما سالم است و فقط می خواهید ظاهری جدید به آنها بدهید یا از رنگ آنها خسته شدید و دوست دارید تنوع رنگ جدید را در آشپزخانه تجربه کنید بازسازی کابینت ها بهترین کار است

آیا پروژه بازسازی آشپزخانه را شروع کنیم یا نه؟

اول از همه قبل از بازسازی به این موضوع فکر کنید که آیا کابینت شما تا 10 سال دیگر سالم باقی خواهد ماند یا خیر؟ اگر بدنه ی کابینت شما خیلی داغون و در ساختار نیز خراب است، در این حالت مجبور هستید به جایگزین کردن کل مجموعه ی کابینت ها فکر کنید.اگر کابینت های شما قاب های محکمی دارد، بازسازی آن ها می تواند یک راه حل مناسب باشد.

راه حل های بازسازی آشپزخانه

هر یک از گزینه های زیر به معنی نو کردن کابینت ها می باشد. هر کدام می تواند تأثیر قابل توجهی بر روی ظاهر آشپزخانه ی شما داشته باشند:

  • نقاشی و یا تعویض درب های کابینت تان
  • تعویض کشوها با چوبی متفاوت
  • تعویض قسمت های سخت افزار مانند دستگیره ها
  • تعمیر چوب و یا قسمت های آسیب دیده

هزینه ی این کار چقدر خواهد بود؟

اگر بازسازی شما در حد رنگ کردن در ها باشد هزینه زیادی نخواهد برد ولی اگر قرار است در کابینت ها تعویض گردد کمی هزینه بالا خواهد رفت و براساس میزان کابینت های شما محاسبه می شود

چه کسی را استخدام کنید

اگر بخواهید کابینت های خود را یک رنگ ساده بزنید، خودتان نیز می توانید آن را انجام دهید. حتی تعویض دستگیره ها نیز ساده است ولی اگر وقتتان کم است و یا حوصله این کار را ندارید می توانید از یک دستیار کابینت کار کمک بگیرید و اگر حجم بازسازی شما گسترده تر باشد،حتما قبل از انجام آن با معماران، طراحان آشپزخانه  مشورت کنید و می توانید ار کسانی که در این کار با تجربه هستند کمک بگیرید.

آیا نیاز به مجوز برای نو کردن کابینت های خود دارید؟

در این مرحله از کار شما به مجوزی احتیاج ندارید

ایده هایی برای نو کردن کابینت های آشپزخانه

تم های سیاه-سفید هرگز از مد نمی رود و همیشه ظاهری جدید و جذاب دارند. پیشخوانی مشکی و براق با یک کابینت سفید، آشپزخانه را موقر، زیبا و راحت جلوه می دهد. هیچ چیز در اینجا درهم برهم و پیچیده نیست. همانند تصویر زیر که دو جفت درب شیشه ای قاب دار در دو طرف ماکروویو و اجاق، یکنواختی کابینت ها را از بین برده اند.

در این کابینت ها در تصویر فوق تعویض شده اند و یک تم ملایم و معاصر را به فضا داده اند. توجه داشته باشید که درهای کابینت سبکی ساده دارند و سطوح آن ها تخت می باشد که به سبک “شیکِر” معروف اند.  این یکی از سبک های مناسب و زیبا برای درب کابینت هاست و می تواند در هر دو طراحی داخلی مدرن و سنتی به کار برده شوند

قبل از طراحی:

بیایید نگاه دقیق تری به برخی آشپزخانه ها داشته باشیم که چگونه به سادگی تغییر کرده اند، این آشپزخانه دارای سنگ گرانیتی برای صفحه کار است که این گزینه مناسبی است و از سویی کاشی بین کابینت ها از نوع مرغوبی انتخاب گردیده پس باید نگه داشته شود ولی کابینت های کرم با رگه های فراوان بر روی چوب باعث می شود چوب خام بنظر برسد.

بعد از طراحی:

با تغییر درهای کابینت و کشوها با چوب افرا و استفاده از رنگ تیره تر، آشپزخانه زیباتر بنظر می رشد. چوب افرا دارای دانه های ملایم و کمتری است و رنگ تیره احساس بهتری به این فضا می دهد.

قبل از طراحی:

باز در این آشپزخانه فقط چوب کابینت ها تعویض گردیده است

بعد از طراحی:

توجه داشته باشید که اکثر عناصر اصلی آشپزخانه همچنان باقی مانده است. تفاوت ایجاد شده فقط در درب های کابینت ها و کشوها است همچنین قاب چوبی یخچال که در دید بود ابزار خورده است و بدنه ی جزیره بیشتر از قبل محسوس می باشد. بنابراین ساخت این آشپزخانه خیلی بهتر است.

قبل از طراحی:

یک بار دیگر دانه های درشت بر روی کابینت با چوب درخت بلوط دیده می شود که باعث می شود از ارزش این آشپزخانه کاسته شود. ولی به جز این نکات منفی موارد مثبتی هم وجود دارد که قابل توجه است، مانند وجود یک پنجره ی بزرگ بالای سینک که باعث می شود میزان زیادی نور طبیعی وارد فضا شود و صفحه گرانیتی و لوازم خانگی بروز.

بعد از طراحی:

این بار، کابینت ها، درب ها و کشوها در آشپزخانه باقی مانده اند اما به طور کامل رنگ آمیزی شده اند. همچنین مشاهده می کنید که دستگیره ها تعویض شده است. اکنون تضاد بین صفحه گرانیتی تیره با کابینت روشن یک روش ماهرانه است که باعث شده فضا احساس شادتر و تمیزتری به خود بگیرد.

قبل از طراحی:

در بعضی موارد ممکن است با سطوح آسیب دیده رو به رو شوید.  مهم ترین چیز راجع به چوب این است که می تواند آسیب ببیند و تورفتگی داشته باشد و همچنان برای زندگی مجدد احیاء شود. تا زمانی که چوب به علت خیسی تاب ورنداشته است از آن نااٌمید نشوید.

بعد از طراحی:

در اینجا کابینت تعمیر شده است و اثری از خراش و لک بر روی آن نیست. تا زمانی که در کار با چوب به مهارت دست پیدا نکنید، نیاز دارید تا یک نفر این کار را برای شما انجام دهد.چون کار با چوب کمی مشکل است و نیازمند تجربه می باشد.

قبل از طراحی:

چه چیزی در مورد چوب بلوط به چشم می آید؟ این حمام، کابینت هایی بسیار عالی با مقدار زیادی کشو و فضای ذخیره دارد، فقط مشکل آن این است که بسیار سبک آشپزخانه ای دارد.

بعد از طراحی:

  توجه داشته باشید که بدنه ی اصلی، میز گرانیتی، آینه، سینک و لوله کشی مانند قبل باقی مانده است. یک رنگ سفید بر روی کابینت ها باعث تغییر اساسی آن شده است.

قبل از طراحی:

این آشپزخانه ی مدرن و جذاب، صفحه تیره سنگی زیبا و کاشی های شگفت انگیز در دیوار پشت سینک خود را داراست. حتی لوازم خانگی آن بروز هستند. اما رنگ چوب و سبک درهای آن با فضا سازگار نیستند.

بعد از طراحی:

این آشپزخانه به کابینت هایی با رنگ مشکی و درب هایی با سبک ممبران تبدیل شده است و  باعث گردیده تا فضا احساس مدرنیته داشته باشد. توجه کنید که در اینجا یک عنصر اصلی فقط تغییر پیدا کرده است و آن به کار گیری رنگ درست در فضای آشپزخانه است.

پرسشنامه ی پروژه:

این چک لیست می تواند به شما کمک کند تا ببینید چه چیزهایی را از فضایتان باید حذف کنید و چه چیزهایی برای آشپزخانه تان نیاز دارید و همچنین به شما کمک می کند تا یک لیست خرید و بودجه تهیه کنید:

جایگزین سخت افزار کابینت (دستگیره):  بله – خیر

تعویض درب های کابینت و کشوها:  بله- خیر

تعویض نوع چوب و یا وسیله ها:  بله- خیر

رنگ موجود:  بله – خیر

تعمیر : بله – خیر

اضافه کردن جزییات مانند درب های شیشه ای:  بله – خیر

تعویض لولا:  بله – خیر

تعویض لوازم:  بله – خیر

تعویض جزیره:  بله – خیر

تعویض کاشی دیوار بین کابینت ها:  بله – خیر

تعویض روشنایی:  بله – خیر

اضافه کردن نوپردازی: بله – خیر

رنگ کردن بخشی از کابینت ها:  بله – خیر

انجام کار به طور شخصی:  بله – خیر

استخدام متخصص:  بله – خیر

0%

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.