آیا کابینت های دو رنگ جذاب هستند؟

گاهی اوقات پیدا کردن یک ظاهر متفاوت برای آشپزخانه تان، سخت ترین کار ممکن می شود. در این مطلب می خواهیم به چند آشپزخانه با کابینت های دو رنگ نگاهی بینداریم و...

2 1,607

آیا کابینت های دو رنگ جذاب هستند؟

گاهی اوقات پیدا کردن یک ظاهر متفاوت برای آشپزخانه تان، سخت ترین کار ممکن می شود. در این مطلب می خواهیم به چند آشپزخانه با کابینت های دو رنگ نگاهی بینداریم و ببینیم آیا ترکیب یک رنگ یا مصالح برای کابینت های بالایی و یک رنگ یا مصالح دیگری برای کابینت های پایینی خوب از آب در می آید یا نه؟ با تغییراسیون همراه باشید.

ترکیب چوب قهوه ای و سفید

ترکیب کابینت های سفید و قهوه ای باعث شده فضای جذاب و غیر قابل پیش بینی در این آشپزخانه ی ایجاد گردد. سفید مدرن برای ایجاد حس تازگی و طراوت و وسعت بخشیدن به فضا و در کنار آن چوب قهوه ای نیز برای حس گرما بخشی به فضا به کار رفته است. این چنین آشپزخانه های دو رنگی اغلب شامل کابینت های فوقانی به رنگ روشن و کابینت های پایینی به رنگ تیره می باشد

یک راه دیگر در ترکیب دو رنگ تیره و روشن به کار گیری کابینت های سراسری چوبی تک رنگ است که حس تجلی یک آشپزخانه ی قدیمی را به فضا می دهد و رنگ روشن را برای جزیره  به کار ببرید.

چوب در بالا و سطوح براق در پایین

در این آشپزخانه ترکیب چوب و های گلاس فضا را تغییر داده است. توجه داشته باشید که چوب های بالایی رنگ ملایمی دارند (حتی کمرنگ تر از چوب های استفاده شده در کل خانه). و کابینت های پایین دارای رنگی تیره تر های گلاس هستند و حسی طبیعی و گرم را به فضایتان می دهد در حالیکه ممکن است در نظر شما فضا را کوچکتر نشان دهد و دیوار پشت سینک کاشی های سفید انتخاب شده که اصلا به فکر جلب توجه نیستند و به طور کلی یک ظاهر ظریف دارد نه خشن.

اگر کابینت های شما قدیمی است و نمی خواهید هزینه زیادی برای تعویض آنها انجام دهید می توانید مطلب چگونه کابینت های قدیمی خود را نو کنیم؟را بخوانید

رنگی جذاب

آیا دنبال یک اشپزخانه رنگ دار هستید ولی زیاد هم تو چشم نباشه ؟ بیاید فقط کابینت های پایینی را با رنگی تند در نظر بگیرید، بدین ترتیب یک سازش زیبا در فضایتان به وجود می آید درحالیکه زننده نیست و آرامش بخش نیز هست. قرمز یک انتخاب عالی است، زیرا اشتها را تحریک می کند و حتی می توانید دستگیره ها و یا لوازم کوچک دیگر را نیز قرمز انتخاب کنید. اگر تا همین مقدار ریسک برایتان کافی است، بقیه کابینت ها را خاکستری و یا سفید انتخاب کنید که بسیار یک انتخاب مطمئن برای بقیه فضای آشپزخانه است.

ولی هیج قانونی وجود ندارد که رنگ های انتخابی حتما باید برای کابینت های پایین باشند. این اشپزخانه دارای کابینت های هلویی می باشد که چون زیر نور قرار دارد زننده به نظر نمی رسد و باقی کابینت ها و دیوارها نیز سفید انتخاب شده. ظاهر کلی این طرح بسیار فریبنده است و اگر شما عاشق رنگ هستید زمان را از دست ندهید.

سرمه ای با چوب

همانطور که قبلا گفته بودیم، رنگ های سرمه ای و سبز-آبی رنگ های مناسبی برای ترکیب با رنگ های خنثی هستند به ندرت ممکن است در ترکیب نازیبا باشند. کابینت های آبی و چوب با تناژ نارنجی رنگ از لحاظ فنی و طراحی کاملاً مکمل یکدیگرند ( آبی و نارنجی رنگ های مکمل در چرخه ی رنگ هستند)، به همین دلیل در کنار هم ظاهری زننده نخواهند داشت.

همین طور می توانید با استفاده از رنگ سرمه ای، رنگ قهوه ای و رنگ سفید (یا رنگ های خنثی دیگر مانند خاکستری و بژ) یک طرح آشپزخانه با تنوع بالا خلق کنید.

چوب طبیعی و رنگ های مختلف آن

نگران نباشید، خیلی از افراد هستند که از کابینت های رنگی خوششان نمی آید ما این گزینه را به آنان پیشنهاد می کنیم. تضاد بین توناژهای مختلف چوب می تواند ظاهر شگفت انگیز بین سنتی و مدرن به آشپزخانه شما بدهد مانند این خانه ی معاصر در این عکس. آسان ترین راه برای ترکیب دو چوب استفاده از تضاد رنگی آن هاست به صورتی که یکی خیلی تیره تر از دیگری باشد و هر دو چوب نیز می توانند از یک نوع انتخاب شوند.

یک کابینت جدای رنگی

اضافه کردن یک کابینت یا قفسه ی رنگی جدا نیز راه دیگر برای ادغام رنگ در آشپزخانه می باشد. توجه داشته باشید که این کابینت آبی کمرنگ که به فضای این آشپزخانه اضافه شده با کابینت های دیگر  آشپزخانه در یک سبک می باشد بنابراین در نگاه کلی همچنان یکپارچه بنظر می رسد.

اگر در انتخاب کابینت دچار مشکل شدید می توانید به مطلب انتخاب کابینتی متناسب با آشپزخانه می تونه کار آسونی باشه!مراجعه کنید

0%
2 نظرات
  1. پارسا می گوید

    مطلب خوبی بود

  2. شومینه برقی می گوید

    بسیارعالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.