کاشی بین کابینت ها را باید از کجا شروع و تا کجا ادامه دهید

دوست دارید بدانید که دیوار بین کابینت ها راتا کجا باید کاشی کنید و تا کجا باید ادامه دهید؟ تابه حال به این کار فکر کرده اید یا همیشه کار روتین کابینت کاران را مد نظر گرفته اید؟ این می تواند ...

1 15,392

کاشی بین کابینت ها را باید از کجا شروع و تا کجا ادامه دهید

دوست دارید بدانید که دیوار بین کابینت ها راتا کجا باید کاشی کنید و تا کجا باید ادامه دهید؟ تابه حال به این کار فکر کرده اید یا همیشه کار روتین کابینت کاران را مد نظر گرفته اید؟ این می تواند سوالی شگفت انگیز و پیچیده باشد.اینجا در تغییراسیون این نکات به شما کمک می کند تا مکان دقیق شروع و پایان آن را پیدا کنید و ظاهری زیبا به آشپزخانه ی خود بدهید.

از نگاه بعضی طراحان، جایی برای پایان کاشی های دیوار در آشپزخانه وجود ندارد. در کل وقتی شما یک مصالح زیبا انتخاب می کنید چرا باید آنرا جایی پایان دهید؟ ولی بیاید یک نگاه عمیق تری به این موضوع بیندازیم و ببینیم آیا واقعا باید یک دیوار را به طور کامل کاشی کنید یا نه؟

البته در واقعیت همچین گزینه ای که یک دیوار کامل در آشپزخانه وجود داشته باشد که شما آن را کامل با کاشی پوشش دهید، به ندرت در خانه های کوچک امروزی اتفاق می افتد. حتی گاهی در آشپزخانه های لوکس هم باید تصمیم گرفته شود که: کاشی از کجا باید شروع و کجا تمام شود؟ تا بالای هود؟ زیر آن؟

قانون عمومی شماره یک

نظرات متفاوتی در این مورد وجود دارد، اما برای ایجاد یک ظاهری شیک، دیوار اصلی آشپزخانه پیشنهاد اول است، در تصویر فوق دو دیوار روبه روی هم کاشی شده اند تمام فضایی که در این 2 دیوار خارج از محدوده کابینت هاست کاشی شده اند و بقیه دیوارها سفید باقی مانده است.

اگر کاشی ها در دیوار سمت چپ به کنارها ادامه پیدا می کرد باعث می شد تعادل دیوار طرفین در ورودی آشپزخانه را از بین می برد و این کار جالب به نظر نمی رسید.برای مطالعه بیشتر می توانید مطلب ایده های جدید را جایگزین کاشی های قدیمی در آشپزخانه خود کنید!

سایز آشپزخانه

آشپزخانه ی کوچک:

 پوشش تمام سطح دیوار با کاشی در این آشپزخانه بهترین کار است. که معمولا شامل فضای بین کابینت ها یخچال و دیوار کناری آشپزخانه می شود .کاشی کاری کل فضا با یک مصالح می تواند باعث بزرگنمایی فضا شود.

آشپزخانه ی بزرگ:

 در آشپزخانه ی بزرگ، یا آشپزخانه هایی با سقف بلند، کاشی کاری کامل یک دیوار می تواند ظاهر را خراب کند و هزینه بردار نیز باشد. در این موارد، کاشی ها را تا یک ارتفاع مشخص قرار می دهیم. اگر از رنگ تیره تری نسبت به بقیه دیوار برای آن استفاده می کنید، این کار می تواند به کاهش خط سقف کمک کند و فضا را صمیمی تر نشان دهد.

در فضاهایی با سقف بلندتر، اغلب از سقف کاذب استفاده می شود تا ظاهر بهتری به فضا بدهد. این کار به این کاشی ها هم کمک می کند تا نقطه پایان بهتری داشته باشند. بنابراین همه چیز در یک قاب نمایش داده می شود و فضا ی خالی اضافی برای نشستن گرد غبار وجود ندارد.

قانون عمومی شماره 2

اینکه کاشی کاری را در جهت افقی تا کجا ادامه دهید معمولا آسان است اما اینکه ارتفاع آن چقدر باشد کمی سخت است. در این مثال، جاییکه کابینت به پایان می رسد بهترین نقطه برای اتمام کاشی هاست.

به فضای کاشی کاری شده در تصویر زیر دقت کنید، تمام فضای مابین کابینت ها کاشی شده است حتی زمانی که ارتفاع کابینت ها در جایی به خاطر هود کم شده است کاشی ها نیز ارتفاعشان تغییر کرده و مساحت بیشتری را پوشش داده اند.

البته، این کار نیاز دارد تا محدوده کابینت های بالایی و پایینی به طور کامل مشخص شده باشد که نیاز به یک طرح برنامه ریزی شده دارد. برای پنجره از قاب استفاده کنید این کار باعث می شود تا نقطه ی پایانی پیدا باشد و محدوده کاشی کاری مشخص شود.

ملاحظات دیگر

در مواردی که کابینت های بالایی و پایینی با یکدیگر مطابقت ندارد و شبیه به هم نیستند باید چکار کنیم؟  معمولا در آشپزخانه های U و L شکل این اتفاق می افتد. در اینجا پیشنهاد می کنم که کاشی کاری دیوار را تا خط پایانی کابینت های بالایی ادامه دهید و بالاتر از این خط نروید.

پنجره ها. اگر در دیوار شما پنجره ای وجود داشت اصلا پنجره را در نظر نگیرید و کاشی کاری را تا لبه ی پایینی کابینت های بالایی ادامه دهید.

ورقه ای مدرن برای دیوار بین کابینت ها

  در آشپزخانه ای با سبک مدرن و ورق هایی وجود دارد که می توانند به جای کاشی بین کابینت ها به کار روند فقط موردی که راجب این ورق ها بسیار مهم است نحو درست تراز شدن آنهاست تا عناصر یکدست به نظر آید

کاشی های شلوغ

اگر کاشی چند ضلعی و شلوغی را انتخاب کردید مانند شش ضلعی های طرح دار در تصویر می توانید پایان کاشی کاری را به صورت باز و غیر منظم کار کنید، شما می توانید پایان آن را نیز شلوغ و غیر منظم در نظر بگیرید. (سمت چپ تصویر زیر را نگاه کنید)

دیوار های بدون کابینت

در آشپزخانه های L و U شکل که فضای بزرگی دارند یا کل دیوار بدون کابینت های بالایی است، شما می توانید آن دیوار را کاملا کاشی کاری کنید و یکی از طرح ها برای این نوع کاشی کاری تصویر زیر است.

ارتفاع های مختلف

در آشپزخانه هایی که 2 پنجره مختلف دارند ارتفاع کاشی کاری را باز تا  لبه پایین کابینت ها ادامه می دهیم. البته بجز محدوده ی هــود که می توانیم دیوار آن را کامل کاشی کنیم مثل عکس های بالا. در تصویر زیر تصور کنید که اگر کاشی کاری تا دیوار زیر پنجره ها فقط ادامه پیدا می کرد چه چهره ی زشتی به این آشپزخانه می داد.

حرف  آخــر

به یاد داشته باشید، یک دیوار اگر بیش از خط تعیین شده کاشی شود ظاهر نازیبایی به آشپزخانه شما می دهد و از طرفی مقرون به صرفه نیست. کاشی های کلاسیک ساده معمولا انتخاب بهتری هستند و ظاهره کلاسیک و زیبایی با هزینه خیلی کمتر  به فضای شما می دهند و لزوما کاشی های گران قیمت زیبا نیستند.

80%
Awesome
  • Design
1 نظر
  1. شومینه برقی می گوید

    مطلب خوبی بود سپاس از شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.