تور خانه من : خانه ای رنگی با بودجه کم!

این واحد متعلق به زن و شوهر جوانی است که تازه به این خانه نقل مکان کرده اند. بهار گذشته آنها به همراه سگ خود، پن وارد این آپارتمان شدند و سعی کردنند با اضافه کردن سبک و رنگ به این فضا شخصیت...

0 255

تور خانه من : خانه ای رنگی با بودجه کم!

این واحد متعلق به زن و شوهر جوانی است که تازه به این خانه نقل مکان کرده اند. بهار گذشته آنها به همراه سگ خود، پن وارد این آپارتمان شدند و سعی کردنند با اضافه کردن سبک و رنگ به این فضا شخصیت ببخشیدند.

دو اتاق خواب این آپارتمان قبلا توسط صاحبخانه بازسازی شده بود. آنها می گویند: تمام مواردی را که می خواستیم این خانه دارا بود از جمله نورهای طبیعی روز، پیش زمینه ای مناسب و یک موقعیت عالی. خانه مثل یک بوم سفید نقاشی بود که می توانستم هر طرحی که می خواهم روی آن پیاده کنم، اما قطعا باید طرح و رنگی پیدا می کردیم که با احساسات ما تطابق داشته باشد.

آنها می گویند:”ما وقت زیادی را در خانه صرف می کنیم، بنابراین برایمان مهم است تا فضایی مطابق سلیقه خود داشته باشم تا به راحتی در آن کار کنیم”. اکثر مبلمان ها را به تازگی خریداری کرده بوند و الهام گرفته از قرون وسطی هستند.

آنها یک بار رنگارنگ با قفسه های ایکیا ایجاد کرد که پشت قفسه ها به رنگ سبز و یا صورتی بوده و پایه های آن را با اسپری طلایی رنگ کرده بود.

آنها به طراحی فضای باز و بزرگ نشیمن خود افتخار می کنند و می گویند: ” ما فضای نشیمن را دوست داریم درست است که فقط یک اتاق است، اما ما توانستیم در ان سه ناحیه با اهداف خاص ایجاد کنیم.”

یک نشیمن نیم دایره تکی طرحی ایده آل برای فضای جلوی پنجره می باشد و رنگ نارنجی آن کاملا به فضا شخصیت بخشیده است.

آنها می گویند: “این خانه دارای شومینه قدیمی بود و ما سعی کردیم آن را با طرحی امروزی چایگزین کنیم تا با این کار جزییات معماری بیشتری به فضا اضافه کنیم”. اگرچه شومینه از لحاظ فنی خیلی کاربردی ندارد اما به لحاظ زیبایی بسیار در این فضا تاثیر گذار است.

نورهای طبیعی که از پنجره خانه به داخل می تابد، در انتهای فضای نشیمن قرار دارد و ورود نور به این فضایی رنگارنگ روح بیشتری داده است.

اهل خانه می گویند: “ما بسیاری از مجله های دهه ی 1950 تا 1960 را خواندیم تا از ایده های آنها الهام بگیریم. ما دوست داشتیم از طریق سایت ها و مجلات خودمان فضایمان را طراحی کنیم و روش های آسان و با هزینه کم را پیدا کنیم. به عنوان مثال ما مدل پرده را بسیار ساده و تک رنگ انتخاب کردیم و فکر می کنیم همین تک رنگ بودن پرده در کنار فضای رنگی منزلمان به خوبی خود نمایی می کند و احتیاجی به پرده های گران قیمت نیست”

آشپزخانه دارای یک فضای مدرن و هودی ضدزنگ بود اما ما در جستجوی آشپزخانه ای چشمگیرتر بودیم برای همین موضوع سراغ وسایل جدیدتری مانند این میز با لوازم شیشه ای آبی رنگ رفتیم و صندلی های اپن را از یک سمساری تهیه کردیم و رنگ زدیم

برای میز تلویزیون  این میزی که در تصویر مشاهده می کنید خریداری کردیم و بعد کشوها را به رنگ آبی رنگ زدیم تا با لوازم دیگر خانه هماهنگی داشته باشد و درب جلویی را نیز هلویی بسیار روشن کردیم.

این چراغ رومیزی صورتی به صورت منتاژ چند وسیله تهیه شده است و از دکورهای مورد علاقه ی ماست و در کنار آن یک گلدان کوچک طلایی کار شده است.

برای آشپزخانه یک کاغذ دیواری لیمویی رنگ را انتخاب کردیم تا به فضا شخصیت ببخشد  و این طرح را از فروشگاه های کاغذ دیواری سفارش دادیم و چسب این کاغذ دیواری براحتی قابل جدا شدن است و دیوار را خراب نمی کند.

هربار که به فضای این سرویس بهداشتی نگاه می کنیم بیشتر به آن علاقمند می شویم. از انتخاب تصویر پس زمینه ی کاغذ دیواری راضیم چون واقعا این حس را در من بیدار می کند که این آپارتمان یک محل کاملا مسکونی است

این رنگ سبز کاغذ دیواری با وسایل صورتی حمام در تضاد می باشد و باعث می شود هر دو رنگ به خوبی خود نمایی کنند.

اتاق خواب اصلی نیز از الگوهای رنگی سبز و صورتی تشکیل شده است.

ما از جزییاتی الهام گرفته از قرون وسطی در اتاق خواب خود استفاده کردیم الگوی لوزی شکل بر روی درها نیز طرحی شخصی بود که با رنگ طلایی زدیم. دستگیره ی درها به شکل ستاره ی دندانه دار است که به صورت آنلاین از سایت خریداری شده.

به نظرمان اتاق خواب عالی طراحی شد و ما عاشق آن هستم. تمام فضا احساس راحتی و لوکسی دارد و ما عاشق آرامش اینجا هستیم

یک سبک چراغ اتمی نیز برای روشنایی فضا در اینجا نصب شده است.

پس زمینه ی پشت قفسه ها نیز باعث زیبایی فضا و روشنایی فضا برای کیف ها شده و تنها با یک کاغذ دیواری ایجاد شده و لوازم ساده ای نیز در اتاق به رنگ طلایی و الهام گرفته از پس زمینه قفسه ها وجود دارد.

شغل اصلی ما عکاسی مراسم عروسی بوده و مجموعه ای از دوربین هایمان را در فضای خانه به نمایش گذاشته ایم

امیدوارم از دیدن این خانه نهایت لذت را برده باشید و ایده های استفاده شده در این منزل بتواند راهگشای تغییرات در منزل شما باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.