خانه من : عاشقان رنگ صورتی بخوانند!

صاحب این خانه خود یک طراح دکوراسیون داخلی است اغلب ما دوست داریم سری به خانه معماران و طراحان بزنیم و ببینیم خانه آنها چه شکلی است، در این مطلب از تغییراسیون همراه ما باشید با خانه یک معمار!...

0 298

خانه من : عاشقان رنگ صورتی بخوانند!

صاحب این خانه خود یک طراح دکوراسیون داخلی است اغلب ما دوست داریم سری به خانه معماران و طراحان بزنیم و ببینیم خانه آنها چه شکلی است، در این مطلب از تغییراسیون همراه ما باشید با خانه یک معمار!

صاحب خانه می گوید :”هدف از این پروژه خلق مکانی بود که همیشه در آن حال خوبی داشته باشم. روشن، شاد و دوست ندارم اصلا خانه دلگیر باشد”.

او پنجره های جدیدی با اجازه همسایگان نصب کرد و بسیاری از وسایل روشنایی هالوژن ها لوسترها را تغییر داد و پاتختی جدید برای دو طراف تختش گرفت. اما مهم ترین چیز در این خانه رنگ است. هر دیوار خانه یک رنگ جدیدی دارد که همین کار سبب جذابیت بسیار زیاد این خانه شده است.

قبل از اینکه او فضای خانه را تغییر دهد، دیوارهای خانه کرم رنگ بود و این باعث می شد تا او به راحتی بتواند دیوارها  را هر رنگی که دوست دارد بزند او می گوید ایده این خانه را از فیلم مورد علاقه اش یعنی اشراف زادگان تِننبام گرفته است در این فیلم مارگوت یک اتاق قرمز با تصاویر راه راه داشت. او می گوید:”من همیشه عاشق آن اتاق بودم برای همین طراحی خود را با الهام از آن شروع کردم”. به جای پیش زمینه ی راه راه او یک رنگ مرجانی روشن برای اتاق انتخاب کرد.

او قاب تخت خود را که قبلا خاکستری تیره بود به رنگ زرد رنگ کرد و همچنین آباژورهای جدیدی را جایگزین آباژورهای قدیمی اش کرد.

اتاق نشیمن

او یک رنگ سفید روشن برای اتاق نشیمن کوچک خود انتخاب کرد. اگرچه او عاشق رنگی رنگی بودن خانه است اما می خواست در اتاق نشیمن احساس ارامش بیشتری به وجود آید و رنگ سفید به خوبی این کار را انجتم می دهد. رنگ دیوارها، پرده ها و مبلمان را عمدا خنثی انتخاب کرد و از رنگ های شاد در لوازم کوچکتر مانند صندلی، فرش و بالش استفاده کرده است

همچنین او می گوید:”من می خواستم دیوارها را خنثی نگه دارم تا تمرکز را روی فرش ببرم”.

بالای میز کشودار او خالی بود بنابراین یک پوستر از اشراف زادگان تننبام را در آنجا آویزان کرد. این پوستر لبه هایی صورتی دارد،رنگی که او بسیار به آن علاقه دارد. او از صورتی در سراسر خانه ی خود استفاده کرده است (در مبلمان، دیوار حمام و سقف)

در پشت مبل و سمت چپ در اتاق خواب، او یک دیوار گالری کوچک درست کرده است که لوازم آن را از سایت ایکیا خریداری کرده است.

و میز ناهار خوری کنار پنجره مکانی مناسب برای استراحت است. پنجره های آپارتمان در جنوب قرار گرفته و اجازه می دهد تا نور به فضا بتابد.

آشپــزخانه

آشپزخانه این خانه کاملا بسته بود اما او درها را برداشت تا دید بیشتری به هال پذیرایی داشته باشد و همچنین برای اینکه ظاهری آراسته به کابینت بدهد قسمت پشت کابینت را رنگ وانیلی انتخاب کرد. او از نور زرد بجای نور طبیعی در این فضا استفاده کرده و برای ایجاد تضاد در فضا از چوب کمک گرفت.

دیوار حمام در نیمه ی بالایی دارای نقاشی های دستی است. او می گوید:” من از دوران دبیرستان نقاشی کرده ام اما مدتی بود کنار گذاشته بودم بنابراین فکر کردم این فرصت خوبی است تا خود را محک بزنم”. این نقاشی الهام گرفته از تصویر de Gournay می باشد.

اتاق کار

این خانه یک دفتر کار هم دارد قفسه های کتاب شامل فایل ها  و پرونده های مشتریان اوست و بیشتر کارهای طراحی خود را در اینجا انجام می دهد. او می گوید:”من تقریبا بیشتر روز را در اینجا می گذرانم”.

ابتدا این فضا کاملا رنگ صورتی داشت ولی به دلیل نبود کانال کولر در این فضا تابستان ها بسیار گرم می شد به خاطر همین موضوع صاحب خانه تصمیم گرفت تا رنگ سردی را به فضای اتاق کار اضافه کند مثل رنگ سبز-آبی و نتیجه کار در عکس زیر مشخص است.

سرویس بهداشتی

رنگ صورتی-هلویی برای این فضا آرامش بخش است. او تصمیم گرفت علاوه بر رنگ صورتی رنگ سبز زیتونی را هم به فضا و در سقف اضافه کند تا هارمونی در این فضا کامل گردد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.