صفحه کار آشپزخانه از جنس کاشی،،، مگه میشه؟!!

شخصی سازها و کسانی که به فکر بودجه ی خود در تغییر دکوراسیون هستند، اغلب به جنس پیشخوان ها یا رویه کابینت توجه می کنند تا بتواند سال ها از آنها استفاده کنند. صفحات سنگی...

0 176

صفحه کار آشپزخانه از جنس کاشی،،، مگه میشه؟!!

شخصی سازها و کسانی که به فکر بودجه ی خود در تغییر دکوراسیون هستند، اغلب به جنس پیشخوان ها یا رویه کابینت توجه می کنند تا بتواند سال ها از آنها استفاده کنند. صفحات سنگی پیشخوان همیشه دارای جذابیت ظاهری لوکس بوده ولی اگر شما به دنبال یک جنس درجه یک بادوام و البته ارزان تر باشید، سطوحی با جنس کاشی انتخاب مناسبی است.

اصول

به طور معمول قطعات کاشی با مرز باریکی از ملات در یک صفحه کنار هم قرار می گیرند.

  • کاشی های سنگی از مواد مشابه مانند گرانیت و سنگ مرمر، اما با کمترین هزینه ساخته می شوند. از گذشته تاکنون استفاده از مرمر به عنوان کاشي برای رویه پیش خوان حس پاکيزگي، تجمل، و لوکس بودن را القا مي‌کند. انتخاب مرمر گزينه‌اي کلاسيک است که هرگز قديمي يا از مد افتاده نمي‌شود.
  • تمام کاشی های سرامیکی که برای دیوار پشت سینک بکار می برید را می توانید برای پیشخوان خود انتخاب کنید. کاشی های براق گزینه ی بسیار مناسبی برای داشتن یک سطح صاف بدون منفذ می باشد.

مطالب بیشتر: کاشی بین کابینت ها را باید از کجا شروع و تا کجا ادامه دهید

هزینه

کاشی های سرامیکی از متری 20 تا 100 تومان در بازار تهران موجود است و می توانید از خیابان شیراز و خیابان آیت الله کاشانی تهیه کنید.

مزایــا

دوام این کاشی ها نسبت به قیمت آن ها بسیار مقرون به صرفه می باشد. همچنین در برابر گرما و خش مقاوم است، هرچند که mdf همیشه توصیه می شود ولی استفاده از کاشی سبب نفوذ آب در اطراف سینک نمی شود که این نکته مزیت بسیار ارزشمندی در مقابل mdf است mdf  با نفوذ آب ورم می کند و بالا می آید.

معایب

تمیز کردن فاصله های کاشی کمی زمان بر است، بنابراین کاشی هایی را انتخاب کنید که تایل های بزرگ تری داشته باشید و نگهداری آنها راحت تر باشد.

نگهداری

تمیز کردن روزانه با آب گرم و شوینده ی ملایم لازم است. مراقبت از دوغاب مهم است زیرا می تواند توسط پاک کننده های سخت یا اسیدی، آسیب ببیند. برای نگهداری طولانی مدت، کاشی های سرامیکی نیازی به چسب روکش ندارند، اما دوغاب بستگی به نوع مورد استفاده شده، ممکن است نیاز شود.

مطالب بیشتر:چطور برچسب کاشی را بچسبانیم؟

پایداری

دوام ناشی از مراقبت از کاشی ها به این معنی است که می توانند دهه ها عمر کنند و این نوعی صرفه جویی در منابع است. اگر کاشی سرامیکی انتخاب می کنید می توانید از کاشی های بازیافتی نیز استفاده کنید، مانند کاشی های نسوز تا آشپزخانه تان را به حیاتی سبز تبدیل کند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.