بوی بد سینک ظرف شویی را چطور بدون مواد شیمیایی از بین ببریم؟

حتما برای شما هم پیش آمده صبح که از خواب بیدار می شوید و مشغول آماده کردن صبحانه هستید بوی نامطبوعی از سینک به مشامتان برسد و بعد ممکن است...

0 152

بوی بد سینک ظرف شویی را چطور بدون مواد شیمیایی از بین ببریم؟

حتما برای شما هم پیش آمده صبح که از خواب بیدار می شوید و مشغول آماده کردن صبحانه هستید بوی نامطبوعی از سینک به مشامتان برسد و بعد ممکن است با خود فکر کنید که ظرف ها را که شب قبل شسته اید و اشغال ها را هم پاکسازی کردید پس چرا سینک مجدد بو می دهد؟!

باید بدانید که یکی از عوامل اصلی بو گرفتن سینک مربوط به راه آب فاضلاب است بسیاری از ذرات ریز و همچنین چربی ها از سوراخ تفاله گیر دریچه فاضلاب رد شده و در آنجا جمع می شوند و علاوه بر مسدود کردن راه آب سبب بوی نامطبوعی نیز می گردد.حال باید چه کنیم؟

تغییراسیون در اینجا 4 روش مختلف را بیان کرده است تا شما را از شر بوی بد سینک خلاص کند، با ما همراه باشید.

مطالب بیشتر: اگر بالای سینک شما پنجره ندارد، این مطلب را دنبال کنید!

  • آب جوش + مایع ظرف شویی

دریچه عبور آب را ببندید و سینک را از آب داغ پر کنید و حال چند قطره از مایع ظرف شویی را در داخل آن بریزید و بعد محلول آب و مایع را هم بزنید و بگذارید برای 10 دقیقه در این وضعیت بماند و بعد دریچه عبور آب را باز کنید تا آب و مایع خارج شود.

  • تکه های یخ + نمک دریایی خرد شده ریز + پوست لیمو(سنگی)

اگه روش اول را امتحان کردید و هنوز سینک شما بوی بدی می دهد و احتیاج به محلول قوی تری دارید سراغ این راه دوم بروید. ترکیب یخ ، نمک و لیمو پاک کننده قوی برای از بین بردن تمام ذرات ریز باقی مانده در سینک و راه فاضلاب است.

ابتدا سطح زیرین سینک را پر از قالب یخ کنید حدودا 15-20 تا قالب کوچک و بعد به انذازه یک مشت نمک دریا را به آن اضافه کنید اجازه دهید تا یخ ها آب شوند و نمک را به سمت دریچه فاضلاب حرکت دهند، در این روش ما می خواهیم نمک ها با آب یخ از دریچه فاضلاب عبور کنند  زیرا این نمک های دریا کمی زمخت تر هستند و می توانند به راحتی به ذرات ریز باقی مانده در داخل فاضلاب بچسبند و آنها را به عمق فاضلاب هدایت کنند. پس از آب شدن یخ ها و هدایت نمک ها در داخل دریچه فاضلاب پوست یک لیمو را گرفته و داخل سینک بیندازید تا پس از ضد عفونی کردن نمک فضای سینک بوی مطبوع را به خود بگیرد.

به جای تکه یخ معمولی می توانید از تکه های یخ همراه با لیمو نیز استفاده کنید

  • جوش شیرین + سرکه + آب جوش

ا فنجان جوش شیرین

2 فنجان سرکه سفید

ابتدا جوش شیرین را داخل سینک بپاشید و سپس سرکه را بر روی آن بریزید و بعد 3 دقیقه صبر کنید و بعد آب جوش را بر روی آن بریزید، جوش شیرین و سرکه پاک کننده قوی هستند و می توانید بعد از چند دقیقه این را مشاهده کنید

  • سرکه داغ

یکی دیگر از روش های بسیار کارآمد برای از بین بردن بوی بد سینک استفاده از سرکه داغ است، سرکه را در داخل کتری یا چایی ساز بریزید و پس از جوشیدن آن را در داخل سینک بریزید فقط حواستان باشد که دریچه عبور آب بسته باشد و بعد از 5 دقیق دریچه را باز کنید تا سرکه عبور کند.

سرکه داغ همچنین می تواند جرم درون چایساز را به راحتی از بین ببرد، می توانید امتحان کنید فقط بگذارید چند دقیقه سرکه در داخل چای ساز بجوشد.

مطالب بیشتر: سینک آشپزخانه را لوکس انتخاب کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.