آشپزخانه منزل اشکان و سارا: هم سنتی و هم مدرن با هم!

آشپزخانه دلربای این منزل با کلی لوازم قدیمی پوشیده شده، لوازمی که هر کدام مخصوص به یک دوره خاصی هستند و واضح است که زمانی هر کدامشان مد روز بودند، متراژ این خانه...

0 622

آشپزخانه منزل اشکان و سارا: هم سنتی و هم مدرن با هم!

آشپزخانه دلربای  منزل اشکان و سارا در استرالیاست که با کلی لوازم قدیمی پوشیده شده، لوازمی که هر کدام مخصوص به یک دوره خاصی هستند و واضح است که که کلکسیون لوازم مختلف را جمع آوری کرده اند، متراژ این خانه 150 متر مربع و آشپزخانه آن  در مجاورت فضای نشیمن قرار دارد، این مجاورت باعث شده آشپزخانه هم از فضای نشیمن نور بگیرد و هم از پنجره مستقل در فضای آشپزخانه. پالت رنگی آشپزخانه مخلوطی از رنگ سفید، سبز و زرد بسیار ملایم است. با تغییراسیون همراه شوید تا سری به این آشپزخانه زیبا بزنیم…

 

در بخش ورودی آشپزخانه یک کابینت با قفسه های باز دیده می شود که کلکسیونی از لوازم رنگی و قدیمی در داخل آن قرار دارد، اما! در کنار این کلکسیون زیبا یک فضای دنج بسیار دوست داشتنی برای نوشیدن چای و یا میل کردن صبحانه به چشم می آید، یک میز بسیار ساده به رنگ سفید و یک مبلمان طرح دار به رنگ زرد که جلوه گوشه آشپزخانه را در دوچندان کرده است.

یک ایده بسیار دیدنی در این سوی آشپزخانه به چشم می خورد و آن پنجره است! صاحب خانه پنجره را قفسه بندی کرده و برای گذاشتن ظروف یکدست و یک رنگ از آن استفاده نموده که بسیار جالب و کاربردی به نظر می رسد، اما دو نکته در ارتباط با اجرای این طرح وجود دارد :

  • پنجره شما نباید بحث اشرافیت را داشته باشد که مجبور به پرده زدن بشوید و کاملا باید بدون پرده باشد
  • پنجره شما ثابت باشد و قابل باز شدن نباشد این طرح بیشتر برای چنین پنجره هایی مناسب است ولی اگر پنجره شما قابلیت باز شوندگی دارد باید حواستان باشد که بعد از اجرای این طرح امکان باز کردن پنجره وجود ندارد

مطالب بیشتر:چطور ظروف را در قفسه های باز بچینیم؟

 

و ایده بعدی در ارتباط با عکس کاشی بین کابینتی است! به کاشی ها نگاه کنید کاملا یکدست و سفید بدون هیچ نقشی انتخاب شده اند و تمام فضای خالی بین کابینت ها را پر کرده اند حتی دور تا دور پنجره را!

مطالب بیشتر: کاشی بین کابینتی را با این طرح جدید دست ساز عوض کنید!

 

سمت دیگری از این آشپزخانه گاز قرار دارد، ببینید که گاز چگونه در وسط کابینت ها قرار گرفته و هود به صورت مخفی در دل کابینت پنهان شده است! در اینجا در دو طرف گاز نیز فضایی برای آماده سازی و تهیه غذا نیز وجود دارد.

مطالب بیشتر: چه مدل هودی با آشپزخانه شما هماهنگه!

 

سینک این آشپزخانه یک لگنه انتخاب شده که کاملا در دل کار قرار گرفته و کمی پایین تر از صفحه رویه کابینت است، که این همتراز نبودن سینک و صفحه رویه کابینت سبب می شود آب بر روی صفحه کابینت جمع نشود و تمیز کردن آن نیز راحت تر باشد.

مطالب بیشتر: اگر بالای سینک شما پنجره ندارد، این مطلب را دنبال کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.