تور خانه من: در این آشپزخانه هر وسیله سر جایش است!

آشپزخانه امروز ما با وجود فضای زیادی که دارد اما صاحبان این خانه همچنان بحث کمبود فضا را عنوان کرده اند و سال قبل تصمیم گرفته اند فضای داخل کابینت ها را...

0 408

خانه من: در این آشپزخانه هر وسیله سر جایش است!

آشپزخانه امروز ما با وجود فضای زیادی که دارد اما صاحبان این خانه همچنان بحث کمبود فضا را عنوان کرده اند و سال قبل تصمیم گرفته اند فضای داخل کابینت ها را سازماندهی شده تر کار کنند همراه ما در این مطلب باشید تا سری به این آشپزخانه زیبا بزنیم.

  • استفاده از درهای آکاردئونی 

این درها به راحتی جم می شوند و پشت این درها انواع دستگاه ها و یا حتی مواد غذایی که روزانه استفاده می شوند پنهان شده است با این کار دیگر کانتر(روی کابینت ) شما اشغال نشده و فضای آزاد بیشتری را خواهند داشت.

مطالب بیشتر: کابینت های استیل و زیبایی پر درخشش آنها!

  • فضایی برای قاچ قاچ کردن

در کنار سینک یک صفحه رویه چوبی دایره ای وجود دارد که مانند تخته گوشت عمل کرده و می توان هر ماده غذایی را بر روی آن گذاشت و برید این صفحه چوبی دایره ای در سمت چپ خود دارایی کشویی است که چاقوهای مختلف در آن به خوبی جای گرفتند و در پایین این کشو کابینی برای جمع آوری زباله گذاشته و از طرفی در سمت راست این صفحه چوبی سینک قرار دارد تا دسترسی به آب را در هنگام کار راحت تر می کند

  • کاشی بین کابینتی متفاوت

کاشی بین کابینتی رنگی سفید و ساده دارد ولی کاشی که برای فضای گاز و هود انتخاب شده کمی متفاوت است این کاشی از جنس کاشی های شیشه ای بوده و فضا را کاملا متفاوت کرده و تمیز کردن آن نیز راحت تر است.

مطالب بیشتر: انتخاب کابینتی متناسب با آشپزخانه می تونه کار آسونی باشه!

  • در کابینت

در کابینت ها در این آشپزخانه یک شکل است اما نحو باز شدن آنها براساس کاربردی تر بودن آنها متفاوت است مثلا در تصویر زیر در کابینت به سمت بالا باز شده تا دسترسی به لوازم را راحت تر کند و در سمت چپ کابینت از جنس آکاردئونی می باشد.

  • گوشه آشپزخانه

گوشه ها در آشپزخانه معمولا مکان هایی هستند که کمتر مورد توجه قرار می گیرند و اکثرا استفاده مفیدی از آنها نمی شود اما در این آشپزخانه اهل خانه می خواهند که از جای جای فضا استفاده کنند و برای گوشه کار کشوهایی را در نظر گرفته اند که تا عمق فرو می رود و فضای گسترده تری را در اختیارشان قرار می دهد.

مطالب بیشتر: داخل کابینت ها چه خبر است؟

  • انبار

در دیوار دیگر از این آشپزخانه کابینت های بلندی با کتابخانه ای در سمت راست تعبیه شده است که کابینت وسط کار کامل مانند انباری در این آشپزخانه عمل می کند انباری با قفسه های کاملا تفکیک شده و مرتب برای ذخیره کردن لوازمی که نیاز نیست در داخل یخچال باشند.

مطالب بیشتر: 5 تا راه آسان برای ذخیره کتاب های آشپزی!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.