بازسازی آشپزخانه و اشتباهات رایج آن!

بی شک آشپزخانه مهم ترین بخش هر خانه است و زمانی که تصمیم به بازسازی و یا تغییر در بخشی از آن را می گیرد، شما خود را وارد چالشی می کنید که می تواند پر از اشتباهات رایج باشد، اینجا در ...

0 123

بازسازی آشپزخانه و اشتباهات رایج آن

بی شک آشپزخانه مهم ترین بخش هر خانه است و زمانی که تصمیم به بازسازی و یا تغییر در بخشی از آن را می گیرد، شما خود را وارد چالشی می کنید که می تواند پر از اشتباهات رایج باشد، اینجا در تغییراسیون ما به شما کمک می کنیم تا آشپزخانه خود را با کمترین خطاها و بیشترین میزان پس انداز بازسازی کنید.

با این مطلب همراه ما باشید:

  • اشتباهات بازسازی آشپزخانه: رنگ مد

انتخاب کردن رنگ های مد سال و یا رنگ های بسیار جیغ همانند قرمز ممکن در نگاه اول بسیار زیبا به نظر بیاید انتخاب چنین رنگ هایی ریسک بسیار بالایی دارد زیرا ممکن است به مرور زمان از چشم مخاطب بیفتند و زیبایی اولیه را دیگر نداشته باشند، و نکته دیگر این که درست زمانی که شما احساس می کنید مثلا رنگ قرمز رنگ فوق العاده ای برای آشپزخانه شماست، چند سال بعد تصمیم به فروش خانه را می گیرید و خواهید دید که چنین رنگ هایی مورد پسند برای همگان نیست، پس چه کنیم؟ شما می توانید این رنگ قرمز را نه برای کل آشپزخانه بلکه به صورت زیرکانه در بخش های کوچکی به کار ببرید، ولی اگر آشپزخانه را بازسازی می کنید فقط برای آن که خانه را بفروشید حتما سراغ سبک های متداول و رنگ های خنثی بروید.

مطلب بیشتر:آیا کابینت های مشکی و قرمز می تواند جذاب باشد؟!

  • اشتباهات بازسازی آشپزخانه: تهویه مطلوب

آیا تا به حال براتون پیش آمده بوی ماهی، غذاهای سرخ کردنی و… به شدت در کل فضای خانه شما پخش شده باشد؟دلیل آن چیست؟ دلیل آن تهویه نامطلوب و یا عدم توجه به کارایی تهویه در آشپزخانه است. وجود یک هود با فیلترهایی برای مکش هوا و جذب ذرات، تاثیر بسیار زیادی در پخش شدن بو غذا به خارج از آشپزخانه دارد، یک هود خوب می تواند تمام ذرات معلق در هوا  را جذب خود کند و اجازه نمی دهد تا این ذرات بر روی کابینت، اپن یا پیش خوان بنشیند.هود یکی از موارد بسیار حائز اهمیت در بازسازی آشپزخانه های اپن است.

مطالب بیشتر:چه مدل هودی با آشپزخانه شما هماهنگه!

  • اشتباهات بازسازی آشپزخانه: نگه داری لوازم آشپزخانه کهنه

یکی از اشتباهات رایج در هنگام بازسازی آشپزخانه ها، نگه داری وسایل و لوازم آشپزخانه قدیمی است، بعضی از افراد فکر می کنند با نگه داشتن لوازم آشپزخانه قدیمی می توانند پول خود را پس انداز کنند در صورتی که این کار ضرر بیشتری را به شما وارد می کند، با مصرف برق زیاد لوازم قدیمی شما میزان زیادی از پول خود را صرف قبض برق و یا تعمیر آنها خواهید کرد و از سویی وسایل آشپزخانه همانند بشقاب ، قاشق ، تابه و… دارای طول عمر می باشند و شما باید زمانی که آنها قدیمی شده اند با وسایلی نو جایگزینشان کنید این کار به حفظ سلامت شما نیز کمک شایانی می کند.

مطالب بیشتر: انتخاب لوازم و وسایل مناسب یک چالش است!

  • اشتباهات بازسازی آشپزخانه:انتخاب متریال

برای انتخاب متریال کابینت ها نهایت دقت را کنید زیرا انتخاب اشتباه می تواند شما را به دردسر بیندازد مثلا کابینت های ام دی اف های گلاس که این روزها بسیار پر کاربردند گزینه های خوب و با دوامی می باشند ولی  اگر در معرض رطوبت قرار بگیرند بسیار آسیب پذیرند و دارای لک پذیری بالا نیز می باشند اما قیمت های مناسبی دارند، هر کدام از متریال های موجود در بازار را که انتخاب می کنید به همین ترتیب از مزایا و معایب آنها قبل از خرید مطلع شوید.

مطالب بیشتر: 11 مدل کابینت آشپزخانه ،چه مدرن چه کلاسیک!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.