سلامتی در آشپزخانه!

0 83

اسکاچ ها

اسکاچ ظرف شویی دارای بافتی متخلخل است و به راحتی آب و مایع ظرف شویی را جذب خود می کند این نکته باعث می شود تا اسکاچ به راحتی کف کند و ظروف را تمیز نماید ولی از سویی این سوراخ های موجود در اسکاچ مکان مناسبی برای جمع شدن باکتری هاست

برای از بین بردن این باکتری ها پس از هر بار شست شوی ظرف ها اسکاچ را با آب داغ و صابون بشویید و بعد در جایی بگذارید که کاملا خشک شود یا حتی می توانید آن را در ماشین ظرف شویی قسمت بالای بالا قرار دهید تا تمیز شود.اگر اسکاچ شما بو گرفته است حتما حتما آن را دور بیندازید بوی بد نشانه رشد بیش از حد باکتری هاست.

مطالب بیشتر:آشپزخانه ها چطور ما را مریض می کنند؟!!

دستگیره ها

به نظر شما چند بار در طول روز به دستگیره کابینت ها دست می زنید؟ یا چند بار دستگیره ماکروویو و یا یخچال را لمس می کنید؟ هر چند وقت یک بار فرصت می کنید تا آنها را تمیز کنید؟ شاید خیلی کم!

دستگیره ها نقاطی هستند که ما کمتر به آنها توجه می کنیم، آلودگی به راحتی از مواد خام و یا چربی باقی مانده از غذا به بدن و دستگاه گوارش ما منتقل می شود و سبب بیماری ما می گردد. سعی کنید حداقل هفته ای یک بار آنها را با مایع ضدعفونی کننده و دستمال پاکیزه تمیز نگه دارید.

مطالب بیشتر:تور خانه من: در این آشپزخانه هر وسیله سر جایش است!

نشت گاز

تشخیص نشت گاز مونوکسید کربن از گازهای خانگی آشپزخانه ها بسیار دشوار است زیرا کاملا بی بو است. مونوکسید کربن زمانی تولید می شود که سوخت می سوزد و می تواند از اجاق گاز و بخاری تولید شود و می تواند باعث سردرد، علائم آنفولانزا، ضعف عضلانی و مرگ شود

مطالب بیشتر: بوی بد سینک ظرف شویی را چطور بدون مواد شیمیایی از بین ببریم؟

ظروف پلاستیکی

ظروف پلاستیکی معمولا در همه خانه ها پیدا می شود اما متاسفانه بسیاری از ظروف پلاستیکی قدیمی شامل ماده شیمیایی A یا BPA می باشند.تحقیقات نشان می دهد که این ماده شیمیایی می تواند اختلال در رشد جنین ها، نوزادان و کودکان گردد.حالا برای جلوگیری از این مشکل چه باید کرد:

  • محصولات پلاستیکی با برچسب BPA-free و کدهای بازرسی را خریداری کنید.
  • از آنها برای گرم کردن غذا به هیچ عنوان استفاده نکنید
  • آنها را داخل ماشین ظرف شویی قرار ندهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.