چطور آشپزخانه نقلی شما بزرگ تر به نظر می رسد؟

هر چقدر هم که آشپزخانه شما کوچک باشد شما می توانید با چند ترفند ساده حس بهتری را به آن بدهید و از بودن در آن فضا لذت ببرید. کابینت ها...

0 235

چطور آشپزخانه نقلی شما بزرگ تر به نظر می رسد؟
هر چقدر هم که آشپزخانه شما کوچک باشد شما می توانید با چند ترفند ساده حس بهتری را به آن بدهید و از بودن در آن فضا لذت ببرید. کابینت ها و دیوارهای سفید یک شروع عالی برای آشپزخانه های کوچک هستند، اما راه های بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که می توان از آنها نیز برای فضایی دلباز تر استفاده کرد.
کابینت های کم عمق
کابینت های کم عمق فضای کمتری برای ذخیره سازی وسایل دارند اما برای آشپزخانه نقلی و کوچک انتخاب بسیار مناسبی می باشند زیرا فضای کارآمد تری را در کف برای شما ایجاد می کند ولی اگر با کمبود کابینت در فضا مواجه هستید می توانید یک ردیف از کابینت که برای نگه داری ظروف روزانه هست را با عمق کمتری در نظر بگیرید و بقیه را با عمق استاندارد.

مطلب بیشتر: تور خانه من: آپارتمانی بسیار کوچک و چیدمان آن!

پرهیز از سخت افزارها
درهای کابینت لمسی یک انتخاب عالی برای فضاهای کوچک است، زمانی که کابینت های شما دستگیره ای از بیرون ندارند، یک فضای بسیار صاف و یکدست دارید که می تواند به لحاظ بصری هم فضا را یکدست و یکپارچه تر و هم تمیز تر نشان دهد.

مطالب بیشتر: کابینت های استیل و زیبایی پر درخشش آنها!

سینک تک لگنه
سینک های دوقلو را فراموش کنید زیرا فضای بسیار زیادی در آشپزخانه های کوچک را می گیرد سراغ سینک های تک لگنه بروید و اگر احساس می کنید برایتان کم است می توانید سینک های تک لگنه سایز بزرگ تر را انتخاب کنبد همانند تصویر زیر این سنک ها داخل فضای رویه کابینت نمی رود بلکه رویه کابینت برش خورده و سینک ها در دل آن کار می شوند.

ماشین ظرف شویی و یخچال کوچکتر
ماشین های ظرف شویی کوچکتر فضای کمتری را اشغال می کنند مخصوصا اگر رومیزی باشند و فضای بیشتری برای داشتن کابینت به شما می دهند، ظرف شویی های کوچک تر سریع تر هم پر می شوند و لازم نیست تمام روز منتظر پر شدن آنها بمانید و بعد روشن کنید.
و همین طور برای یخچال، اگر یخچالتان کمی کوچتر انتخاب شود فضای بیشتری برای کابینت ها خواهید داشت.

در یخچال، ماشین ظرف شویی و لباس شویی
اگر بتوانید دری را برای ماشین ظرف شویی و لباسشویی و یخچال مشابهه درهای کابینت در نظربگیرید عالی خواهد شد زیرا با این کار نظم خاطی را در فضای آشپزخانه ایجاد می کنید و همه چیز یکدست و کاملا منظم به نظر می رسد و این کار خود نقش زیادی در دلباز کردن فضا دارد.

مطالب بیشتر:مشکلات آشپزخانه که قبل از طراحی باید بدانیم!


کاشی بین کابینتی
از کاشی های بین کابینتی آینه ای و یا شیشه ای استفاده کنید این دو متریال در بین فضای کابینت ها بسیار چشم گیر خواهد بود

مطالب بیشتر: انتخاب کاشی بین کابینتی برای آشپزخونه سفید

قفسه های باز
اگر بخواهید کل فضا را قفسه های باز کار کنیم و هیچ گونه کابینتی را نداشته باشیم، فضای بزرگ تری خواهیم داشت ولی این کار منطقی به نظر نمی رسد بهتر است بخشی از کابینت ها را به صورت باز کار کنیم و یا یک دیوار را کاملا با قفسه های باز بپوشانیم

مطالب بیشتر:چطور ظروف را در قفسه های باز بچینیم؟

درهای شیشه ای
گزینه بعدی که می توانید در فضای آشپزخانه خود به کار ببرید تا فضا کمی دلباز تر شود استفاده از درهای شیشه ای برای کابینت هاست
اضافه کردن نور نیز برای کابینت های شیشه ای همیشه جذاب بوده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.