چطور بهترین کاشی بین کابینتی را انتخاب کنیم؟

0 421

چطور بهترین کاشی بین کابینتی رو انتخاب کنیم؟

آشپزخانه تنها جایی در خانه است که می توانید تنوع گسترده و رنگارنگی از کاشی ها را داشته باشید، این انتخاب می تواند آشپزخانه شما را بسیار از آنچه که هست زیباتر کند ولی با یک انتخاب نادرست حتی می تواند حس کسالت بار و خسته گی را به شما منتقل کند. پس انتخاب درست کاشی در این فضا بسیار حائز اهمیت است.دقت داشته باشید که چه کاشی را برای کجا به کار می برید مثلا کاشی هایی که برای دیوار به کار می رود عینا نمی تواند برای کف به کار رود.

محدوده کاشی کاری

قبل از اینکه کاشی را بخرید ابتدا تعیین کنید کدام قسمت از محدوده آشپزخانه را می خواهید کاشی کنید معمولا فضای که حتما باید کاشی شود فضای بین کابینت هاست، ولی ممکن است در آشپزخانه شما فضایی از دیوار خالی باشد که بخواهید کاشی شود و یا فضای خالی بین کابینت های بالایی تا سقف می تواند کاشی گردد.

مطلب بیشتر:کاشی بین کابینتی از نوع شیشه و نقاشی!

جنس کاشی

به جنس کاشی ها توجه کنید برای کاشی های آشپزخانه متریال های مختلفی وجود دارد همانند سنگ، سرامیک، خاک رس، چوب،شیشه و… کاشی هایی از جنس شیشه نمی توانند برای کف به کار روند و بهتر است غالبا برای فضای بین کابینت ها استفاده شود.

بودجه

آیا آشپزخانه شما اجاره ای است یا خود صاحب خانه هستید؟ این سوال بسیار در صرف هزینه شما برای کاشی آشپزخانه دارای اهمیت است، معمولا کاشی های آماده موجود در بازار هزینه کمتری دارند که می توانید آنها در خیابان شیراز تهران و یا خیابان استاد حسن بنا پیدا کنید ولی اگر دنبال کاشی های سفارشی بروید همانند کاشی هایی که در مطلب        آمده است هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

سبک زندگی شما

عامل دیگری که قبل از انتخاب کاشی باید در نظر بگیرید سبک زندگی شماست ممکن است شما به کاشی نیاز داشته باشید که طول عمر بالایی را بخواهد همانند کاشی های سرامیکی که مقاومت بسیار بالایی دارند مثلا در برابر حرارت یک ماهی تابه داغ و یا پاشیده شدن ذرات چربی مقاوم تر است.

تعیین کنید که زیبایی برایتان در اولویت است و یا جنس کار و بعد به دنبال محصول مورد نظر بروید.

مطالب بیشتر:کاشی بین کابینتی را با این طرح جدید دست ساز عوض کنید!

عادت های خانوادگی و کاشی کف

اگر به دنبال کاشی کف می گردید، باید به نکاتی همچون مقاومت بالای کار در هنگام ایستادگی، خراش نخوردن کار در اثر راه رفتن حیوانات خانگی، قابلیت پاک شوندگی راحت، مقاوم در برابر ریخته شدن غذا و یا مواد غذایی بر روی آن.

از انتخاب خود مطمئن شوید و این اطمینان را حاصل کنید که کاشی که خریداری می کنید حتما “کاشی کف” باشد.

مطالب بیشتر:چطوری کاشی بین کابینت ها رو رنگ کنیم؟

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.