دیوار آشپزخانه را دکور کنید!

صندلی های دوست داشتنی، کابینت های عالی، و تجهیزات رویایی شما تنها شروعی برای دکوراسیون آشپزخانه شما هستند. زمانی که تمام این ها را ...

0 1,054

دیوار آشپزخانه را دکور کنید!

صندلی های دوست داشتنی، کابینت های عالی، و تجهیزات رویایی شما تنها شروعی برای دکوراسیون آشپزخانه شما هستند. زمانی که تمام این ها را در یک جا داشته باشید همچنان نیاز دارید تا به چگونگی چیدمان آنها فکر کنید. دکوراسیون دیوار آشپزخانه شما کاری ساده است و شما به وسیله ی آن می توانید ظاهر زیبایی به آشپزخانه ی خود بدهید. دکوراسیون دیوار آشپزخانه بدون در نظر گرفتن فضا انجام خواهد شد. این می تواند یک مزیت عالی برای کسانی که آشپزخانه ای کوچک دارند، باشد. نوع طراحی آن به شما بستگی دارد، به علاوه شما می توانید طرح کلی آشپزخانه ی خود را با چند وسیله دکوری دیواری یا عکس تغییر دهید

سخت ترین قسمت دکوراسیون دیوار آشپزخانه این است که بفهمید از کجا باید شروع کنید. یک گشت و گذار سریع به فروشگاه های دکوراسیون و کابینتی های خیابان سهروردی تهران می تواند ایده ها و گزینه های زیادی را برای شما به وجود آورد.  همیشه لازم نیست در بازار به دنبال کاشی با بهترین طرح و نقش بگردید! گاهی یک کاشی ساده را انتخاب کنید ولی از طرف دیگر سراغ طرح ها و خلاقیت های جدید برای دکور دیوار آشپزخانه خود بروید.

تمام چیزی که نیاز است برای این کار در اختیار داشته باشید: جمع آوری مصالح و مقداری کار دستی می باشد. در زیر ایده هایی از چند آشپزخانه ی شخصی ساز برای شما قرار داده ایم.

کجا باید باشد؟

یکی از اولین چیزهایی که شما باید انجام دهید این است که بدانید بر روی کدام دیوار آشپزخانه خود می خواهید کار کنید و یا قابلیت کار کردن را دارد یا نه. آشپزخانه یک فضای شلوغ و نامرتب است زیرا تمام آشپزی ها و تمیزی های شما در آنجا انجام می شود. هرچیزی که بر روی دیوار آن نصب می کنید باید بادوام و قابل شست و شو و یا دور از خطر پاشیدن مایع روی آن باشد. فضای مابین سقف و کابینت ها، فضای بین کابینت ها، بالای سینک و بالای گاز دیوار هایی هسنتد که می توانید برای دکوری بهتر به آنها فکر کنید.

بسیاری از مردم آشپزخانه را مکانی مناسب برای آثار هنری نمی دانند، اما به این فکر کنید که چقدر زمان در آشپزخانه صرف می شود. خلق آثار هنری بر روی دیوار آشپزخانه ی شما فضای هیجان انگیزتری ایجاد می کند. استفاده از طرح های درست و بجا می تواند تِم خوبی در آشپزخانه ی شما ایجاد کند.

شما همه جا می توانید آثار هنری دیواری برای آشپزخانه را در هر طرحی که دوست دارید استفاده کنید. حتی استفاده از یک تخته سیاه برای نوشتن فعالیت ها و یا خرید های روزانه را به شما پیشنهاد می کنیم.

 

استفاده از تابلو قاب عکس تنها گزینه برای طرای دیوار شما نیست. شما می توانید از آویزهای دیواری استفاده کنید که در طراحی های آشپزخانه بیشتر رایج است. وسایل آنتیک و بزرگ، پرده هایی با طرح شاد و ظروفی با رنگ های تند را امتحان کنید.

 

قفسه بندی نیز می تواند برای دیوار آشپزخانه کاربردی باشد. قفسه های کوتاه با لوازم ظاهری زیبا به آشپزخانه ی کوچک شما جلوه زیبایی می دهد. شما می توانید آن ها را با رنگ های مورد علاقه ی خود طراحی کنید  یا رنگ های روشن آن را از بازار بخرید.

 

یک راه دیگر استفاده از حروف های رنگی جذاب با فونت های مختلف است. اغلب از فلزات سبکی ساخته می شوند تا سبک و قابل حمل باشند. نصب این حروف بر روی دیوار حس بصری دلچسبی را القا می کند. از نام خودتان و یا کودکان خود و حروف آن ها نیز می توانید استفاده کنید

 

 گیاهان و حیوانات نیز می توانند ظاهری مطلوب به دیوار آشپزخانه تان بدهند. تصاویری از سبد میوه و سبزیجات و گیاهان و یا عکسی از حیوانات در حال بازی از تصاویر محبوب هستند. این هنرهای دیواری در سبک ها و طرح های مختلفی موجود هستند. نگاهی بیاندازید و مناسب ترین را انتخاب کنید.

رنگ های قدیمی را با رنگ های شاد تعویض کنید

کابینت ها فضای زیادی از آَشپزخانه را به خود اختصاص می دهند. درست همانند وسایل آشپزخانه، اغلب چوبی و یا با رنگ های طبیعی و موجود در بازار هستند. دکورهای دیواری بهترین فرصت را برای شما فراهم می کنند تا رنگ را به آشپزخانه خود بیافزایید. می توانید بشقاب هایی با طرح های شاد را آویزان کنید، دیوار پشت سینک را کاشی کاری کنید و یا از تصاویر هنری رنگارنگ استفاده کنید.برای داشتن طرحی متفاوت، می توانید از کابینت ها یا قفسه های بدون استفاده از یک کنسول استفاده کنید به آنها رنگی جدید بزنید  و بعد تنها کاری که باید انجام دهید ظروف با رنگ های شاد که دارید را در داخل آن قرار دهید

دیوارتان را شخصی کنید

دکور دیواری خودتان را به صورت شخصی طراحی کنید. اینجا خانه ی شما است و شما بیشترین زمان خود را در آشپزخانه می گذرانید مخصوصا اگر آشپزخانه ی شما محل نهارخوری شما نیز باشد. به فکر روشی باشید که اینجا را مخصوص شما نشان دهد. از حروف و نام خود استفاده کنید. برای مثال ” آشپزخانه ی مریم یا سارا یا…. “.

می توانید از یک تخته سیاه یا سفید استفاده کنید تا هر چیزی که دوست دارید روی آن بنویسید و پاک کنید.

آیتم های آشپزخانه ی خود را به نمایش بگذارید

 خیلی از لوازم زیبا هستند که در عین زیبایی بسیار کارآمدند.بهترین ماهی تابه های خود را بر روی دیوار آویزان کنید. قفسه های رو باز می توانند ظروف ادویه یا شیشه های رنگی را نمایان کنند. خلاق باشید و از نشان دادن چیزی که در آشپزخانه استفاده می کنید لذت ببرید

نتیجه

 اگر در تزیین کردن دیوار یک آشپزخانه مردد هستید، می توانید از طریق بخش مشاوره با ما در ارتباط باشید.چه بخواهید از هنر های ابتکاری ساخت خودتان استفاده کنید یا اینکه وسایلی برای دیوار آشپزخانه خود بخرید به یاد داشته باشید که این آشپزخانه شماست. از این فرصت استفاده کنید و آنرا مخصوص خودتان  طراحی کنید!

0%

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.