ایده های نو برای دیوار بین کابینت ها !

چه چیزی بهترین انتخاب برای دیوار بین کابینت هاست؟ ترکیب فلزاتی مانند مس و طلا، یا سطحی از سنگ مرمر  که بسیار محبوب دنیاست. با انتخاب یک...

0 638

ایده های نو برای دیوار بین کابینت ها !

چه چیزی بهترین انتخاب برای دیوار بین کابینت هاست؟ ترکیب فلزاتی مانند مس و طلا، یا سطحی از سنگ مرمر  که بسیار محبوب دنیاست. با انتخاب یک مصالح مناسب می توانید به آشپزخانه ی خود شخصیت دهید. به علاوه، هر طیف از رنگ پررنگی از قرمز پرجنب و جوش گرفته تا آبی تیره آشپزخانه را خیره کننده می کند. چرا از کاشی های ریز و درشت با نقوش ایرانی و یا حتی کاغذ دیواری برای آشپزخانه خود استفاده نمی کنید؟ با این مطلب از تغییراسیون همراه باشید تا بهترین ایده ها در اختیارتان قرار بگیرد.

به دنبال انحنا باشید

از کاشی ها در شکل های نامتعارف استفاده کنید، این کار کمک می کند که از ظاهر یکنواخت کابینت ها و فضای آشپزخانه بیرون بیاید. طیف های مختلف از یک پالت رنگی را با هم تلفیق کنید( درست مشابه عکس که از طیف آبی استفاده شده است). از یک کلکسیون کاشی های ایرانی برای القای حس رنگ آبی و برای نمایش یک موج در دریا استفاده کنید.

رنگ را در نظر بگیرید

از رنگی یک دست برای دیوار بین کابینت ها استفاده کنید تا آنرا چشمگیر جلوه دهید. اگر آشپزخانه ای مدرن دارید و تمام کابینت ها  یک رنگ می باشند از یک سطح براق و صاف با رنگی خاص برای دیوار بین کابینت ها استفاده کنید.

سنگ های چشمگیر را به کار بگیرید

استفاده از کاشی های سنگی امکان تنوع بیشتری را در طراحی فراهم می کنند و وقتی آنها را به صورت چپ و راست بر روی دیوار بچینید به سبب تغییر در چیدمان زیبایی آنها دوچندان خواهد شد و این روش بسیار خوبی برای نشان دادن تغییر است. نه تنها یک دیوار کاربردی خواهید داشت بلکه به دیوار شما ویژگی منحصر به فردی می دهد. از آنجاییکه همه ی انواع سنگها پر منفذ هستند، آب بندی سنگها بسیار مهم است تا از لکه دار شدن آن جلوگیری شود.اگر از سنگ مرمر استفاده می کنید نگهداری دو چندان می خواهد زیرا این سنگ نسبت به اسیدهایی مانند آب لیمو واکنش نشان می دهد. پس مراقب باشید که آنها را سریعا با آب پاک کنید.

مس را تلفیق کنید

استفاده از صفحه های مسی در فاصله بین کابینت ها  یک امر بسیار خلاقانه و نو است این صفحات نیاز به آببندی ندارند. فقط اندازه گیری و قالب گیری شده و برش زده می شوند و سپس در جای مناسب قرار داده و جوشکاری می شوند تا در مقابل گرما و آب مقاومت داشته باشند.باید با آب و یا شیشه پاککن شستشو داده شده و با یک حوله ی نرم سطح روی آن پاک کنید تا روز آن خراش نیفتد.

به رنگ سفید فکر کنید

دیوار پشت سینک ویا گاز همیشه مجبور نیست که نمایان باشد و رنگی خاص داشته باشد می توانید دیوار پشت گاز و یا میزکار را با رنگ سفید بپوشانید.در این آشپزخانه ابتدا چند کابینت به صورت دستی رنگ شد و بعد با استفاده از رنگ سفید در سایر سطوح اجازه داده شد که همه ی تمرکز بازدیدکنندگان روی رنگ کابینت ها باقی بماند.

کاشی کاری کنید

در این آشپزخانه ی امروزی، هرچه ساده تر بهتر. دیوار پشت گاز با کاشی های سفید براق پوشیده شده است. این روشی کاملا اقتصادی است در عین حال که حس کافه های مدرن را نیز القا می کند. لذت این کاشی های کار شده در این است که کمتر کثیف شده و تمیز نگه داشتن آن ها بسیار راحت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.