5 ایده ی طراحی آشپزخانه!

اندازه مهم نیست فقط طراحی مهم است. این عقیده ای است که شما باید در طول طراحی آشپزخانه ی خود به خاطر داشته باشید. شما باید تمام طرح خود را پیاده کنید و ...

0 181

5 ایده ی طراحی آشپزخانه

اندازه مهم نیست فقط طراحی مهم است. این عقیده ای است که شما باید در طول طراحی آشپزخانه ی خود به خاطر داشته باشید. شما باید تمام طرح خود را پیاده کنید و ببینید چگونه قادرید یک ظاهر کاملاً جدید به اشپزخانه ی کوچک خود بدهید.  علاوه بر این آشپزخانه های کوچک دارای مزایایی نیز هستند. آن ها به اندازه کافی جمع و جور هستند و می توانید کاملاً آن را سازماندهی کنید. آشپزخانه ی کوچک شما می تواند یک طرح بی نظیر داشته باشد به طوری که به مرکز توجه خانه تان تبدیل شود و برای دستیابی به این هدف کافی است از شکایت کردن فضای کوچک خود دست بکشید و از طرح های زیبا برای طراحی آشپزخانه های کوچک استقبال کنید. تصمیم در مورد اینکه چگونه فضای خود را طراحی کنید نیاز به ماه ها تحقیق ندارد، در اینجا  برخی از ایده های بی نظیر آشپزخانه های کوچک را در اختیار شما قرار داده ایم و می توانید از آنها استفاده کنید.

اجازه ورود نور

آشپزخانه های تیره کوچکتر به نظر می آیند. بنابراین اگر می خواهید آشپزخانه تان بزرگتر به نظر برسد از رنگ های روشن استفاده کنید. کابینت های سفید، بژ و کرم انتخاب کنید و فضا را با نور های سفید روشن کنید و کمتر نورهای آفتابی و زرد را به کار ببرین. خیلی عالی می شود اگر در آشپزخانه پنجره ای وجود داشته باشد تا نور طبیعی داخل فضا بتابد نه از طریق پاسیو. تا جایی که می توانید از دکور های تیره و کابینت های چوبی تیره خودداری کنید، این کار باعث می شود آشپزخانه شما بزرگتر بنظر برسد.

شلوغی قابل تحمل نیست، از آن خودداری کنید

آشپزخانه ی خود را تمیز نگه دارید. این کار ممکن است یک منفعت همگانی باشد ولی در واقع یک ترفند تزئینی به حساب می آید زیرا شلوغی، آشپزخانه ی شما را آشفته نشان می دهد. اگر آشپزخانه تان را تمیز نگه دارید همیشه  فضاهای آن قابل مشاهده می باشد. یک جزیره تمیز و مرتب، کفپوش خشک و تمیز، قرارگیری سطل زباله ای با در، در کابینت زیر سینک از انتشار بوی بد در فضا  جلوگیری می کند،فقط کافی است همین چند راه ساده را برای داشتن آشپزخانه ای زیبا انجام دهید تا احساس راحتی بیشتری در فضا داشته باشید.

سرمایه گذاری روی کابینت های متحرک و مخفی

یک کابینت هوشمند دقیقاً چیزی است که آشپزخانه های کوچک به آن نیاز دارد.  کابینت های متحرک و مخفی همیشه راهی مناسب برای صرفه جویی در فضا و بزرگنمایی آن بوده است. شما می توانید از کابینت های متحرک استفاده کنید و زمانی که مهمان داریی آن ها را در گوشه ای دیگر قرار دهید و همچنین شما می توانید از کشوهای مخفی در بخشی از کابینت خود استفاده کنید. کابینت های متحرک و مخفی سبکی پیچیده در طراحی نیستند و امروزه استفاده از آن ها بسیار باب است. از آن ها در آشپزخانه ی کوچک خود استفاده کنید.

ذخیره سازی درست

در روش ذخیره سازی خود مطمئن باشید، زیرا بسیار مهم است مخصوصاً زمانی که آشپزخانه ی شما کوچک است. ذخیره سازی بیش از حد باعث می شود که آشپزخانه ی شما شکل انبار را پیدا کند. ادویه جات خود را در ظروف کوچک نگه داری کنید و برای کارد و چنگال ها بهتر است از قفسه های دیواری استفاده کنید و همچنین می توانید سراغ قلاب های دیواری برای لیوان ها و ظروف خود بروید.

یک آشپزخانه ی باز می تواند همه ی آنچه می خواهید، باشد

آشپزخانه ی خود را محدود به فضای خودش نکنید، اگر برای کوبیدن و ریختن دیوارها آماده اید با باز شدن فضایتان می توانید آشپزخانه ی خود را بزرگ تر جلوه دهید. آن را به سمت اتاق غذاخوری خود باز کنید شما همچنین می توانید یک اپن کوچک مانند بار طراحی کنید تا آشپزخانه ی شما را به اتاق غذاخوری وصل کند. اگر آشپزخانه ای کوچک دارید همیشه آن را با فضای غذاخوری خانه ترکیب کنید. بدین ترتیب  شما فضایی دارید که هم برای پخت و پز اندازه خوبی دارد و هم برای صرف غذا.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.