9راه حل برای اینکه از آشپزخانه باریک خود لذت ببرید

آشپزخانه های باریک نیز می توانند در مواردی بسیار  سودمند باشند

0 574

 

9راه حل برای اینکه از آشپزخانه باریک خود لذت ببرید

آشپزخانه های باریک نیز می توانند در مواردی بسیار  سودمند باشند. بسیاری از صاحبان این نوع آشپزخانه ها، وقتی صحبت ازتغییر دکوراسیون می شود از آن خودداری می کنند. اما هیچ دلیلی ندارد که این آشپزخانه نتواند شما را خوشحال کند و یا سبک طراحی خوبی نداشته باشد. با کمک برخی از این ایده ها می توانید به آشپزخانه باریک خود سر و شکلی تازه دهید.

  1. سقف جذاب :

از کاغذ دیواری لیمویی برای سقف استفاده کنید تا هرکسی که بالا نگاه می کند یک آشپزخانه آفتابی را حس کند. استراتژی ما برای این طراحی شامل رنگ آمیزی سقف با یک رنگ متفاوت و اضافه کردن بافت به آن است.

  1. از یک الگو برای کف استفاده کنید:

 بطور برعکس، از رنگ های روشن برای سقف و القای حس تازگی استفاده کنید و این طراحی را با استفاده از قالیچه های با طرح کاشی تا کف زمین نیز ادامه دهید. در این تصویر به نظر قالیچه ای پهن شده در صورتی که نقاشی روی کف چوبی زمین است.

  1. فضای مناسب برای صرف غذا ایجاد کنید:

می توان حتی آشپزخانه های باریک که تنها یک دیوار دارند را هم کشیده نشان داد. این میز را می توان در مواقعی که لازم نیست به راحتی تا کرد و پایه های فلزی آن جمع می شوند.

  1. از رنگ ها نترسید:

 هیچ دلیلی ندارد که بخاطر تنگی فضا از رنگ مورد علاقه اتان دست بکشید. سبز سیبی به فضا انرژی می دهد و آشپزخانه را جذاب می کند.

  1. از آثار هنری در آشپزخانه استفاده کنید:

  تصاویر سیاه سفید، بهترین استفاده را از فضای بالای کابینت ها مخصوصا در آشپزخانه های ال-شکل می کنند.

  1. قابلمه و تابه ها را در معرض تماشا بگذارید:

اندازه ی این آویز قابلمه بسیار مناسب آشپزخانه های تک دیواره است. و این سبک بسیار با معماری سقف و ریشه ها صنعتی در این آشپزخانه هماهنگی دارد.

  1. از قفسه های باز استفاده کنید:

در فضاهایی که هر جای خالی یک هدیه ارزشمند است، استفاده از قفسه های روباز شاید اولین فکری نباشد که به ذهن شما برسد. اما تا زمانیکه شما این قفسه ها را تمیز و منظم نگه دارید باعث می شود که آشپزخانه شما بازتر به نظر برسد. می توانید از این قفسه ها برای قرار دادن ادویه جات، سبزیجات و روغن ها نیز استفاده کنید.

  1. سبزینگی اضافه کنید:

 تعدادی از آشپزخانه ها در انتها یک پنجره دارند. صاحبان این آشپزخانه ها بسیار خوش شانس هستند.  اگر پنجره رو به بیرون ندارید، می توانید حس شادابی را به آشپزخانه های خود بیاورید. حتی با یک گیاه و گلدان کوچک. اگر نمی خواهید مانند تصویر فضای پیشخوان را اشغال کنید می توانید آنها را از سقف یا به دیوار آویزان کنید و یا حتی با نصب قفسه ای، آنها را منظم بپینید.

  1. از دیوار پشت سینک چشمگیر استفاده کنید:

چون آشپزخانه کوچکی دارید دلیل نمی شود که از یک الگوی ثابت برای آن استفاده کنید. با نصب کابینت ها و الگوهای چشمگیر برای دیوار پشت سینک ها، به چشم خود یک نمای جذاب و خوش استایل بدهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.